electra
14 آذر 1401 - 19:37

در نشست نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید با نخبگان شاهد و ایثارگر گیلانی چه گذشت؟

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست با نخبگان، سرآمدان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر استان گیلان گفت: امنیت کشور بی‌شک به زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت وابستگی جدی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، ‌حجت‌الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری در این نشست با بیان اینکه در تاریخ می‌بینیم که گذشتگان ما از انبیا، اولیا، شهدا و صدیقین چه زحماتی را متحمل شدند و بستری را فراهم کردند که ما به اینجایی که هستیم برسیم، گفت: باید ببینیم ما چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم تا آیندگان در بستری که ما می‌سازیم، رشد کنند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه همه ما یک رسالت تاریخی داریم، ادامه داد: هیچکدام از ما به هیچ دلیل و بهانه‌ای حق نداریم کوتاهی کنیم و باید بدانیم که خدا مجاهدینش را خیلی بزرگ تعریف کرده است و این عمل صالح تنها چیزی است که انسان را به ملاقات رب العالمین می‌برد. هیچ کاری جز خیر و عمل صالح نباید انجام دهیم زیرا این امر زمینه‌سازی برای رشد ما است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شکری افزود: تشکیل بنیاد شهید نه فقط به عنوان تکریم جامعه ایثارگری بلکه به عنوان یک مسئله در امنیت ملی مهم بود. امنیت ملی ما بی‌شک وابستگی جدی به خانواده‌های شاهد و ایثارگر و زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت دارد. هر کسی که قلم در دست دارد و می‌تواند هر خیری را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جاری کند می‌بایست انجام دهد و هر خطری که این ایده را تهدید می‌کند باید در مقابلش ایستادگی کرد.

وی گفت: جان و مالمان را باید بستر رشد مؤمنین قرار بدهیم و اگر بخواهیم امنیت اجتماعی تأمین شود و برای آینده بماند، باید همه ما با ایمان کامل مجاهد باشیم. نظام جمهوری اسلامی در جایگاه پدرانه برای فرزندان شهدا و ایثارگران قرار دارد این تکلیف شرعی و درک و برطرف کردن نیاز این عزیزان واجب شرعی است.

در صیانت فرهنگی از ایثارگران تلاش خواهیم کرد

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با آیت‌الله فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: در صیانت فرهنگی از خانواده شهدا تلاش خواهیم کرد زیرا یکی از توجهات دشمن دور کردن آنان از نظام اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شکری با اشاره به چهار مسئولیت اصلی که مقام معظم رهبری بر عهده نماینده ولی‌فقیه در بنیاد نهاده‌اند، گفت: این مسئولیت‌ها در راستای نهادینه کردن فرهنگ شهید و شهادت، شهید و مزار شهدا، صیانت فرهنگی از خانواده شهدا و توجه به تراز بودن کارمندان بنیاد با جامعه ایثارگری است.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه مزار شهدا باید زیارتگاه عاشقان و دلسوختگان نظام باشد، اظهار کرد: در صیانت فرهنگی از ایثارگران تلاش خواهیم کرد زیرا یکی از توجهات دشمن دور کردن آنان از نظام است و این یک اصل استراتژی است که اگر دشمن بتواند جانبازان و خانواده شهدا را در مقابل انقلاب قرار دهد به یک پیروزی بسیار مهم خواهد رسید و هرچند که همیشه در مقابل بینش انقلابی و ارزشی شکست می‌خورد ولی ما نیز باید اهتمام ویژه داشته باشیم تا عزیزان ایثارگر در این کارزار آسیب نبینند.

وی تصریح کرد: کارمندان بنیاد نیز باید متوجه این مهم باشند که در چه جایگاه و مقامی هستند و این امر با برگزاری جلسات موضوعی روشن می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شکری ضمن قدردانی از توجه ویژه نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام‌جمعه شهرستان رشت به خانواده‌های معزز شهیدان و مزار شهدا اظهار کرد: ما برای همیشه شرمنده شهدا و خانواده‌هایشان هستیم زیرا آنان باعث شدند که این نظام و انقلاب حفظ شود.

آیت‌الله رسول فلاحتی نیز در این نشست جامعه ایثارگری کشور را چشم و چراغ ملت ایران دانست و بیان کرد: در اکثر خطابه‌ها و سخنرانی‌های مقام معظم رهبری می‌بینیم که به شهدا و خانواده‌های آنان تکیه دارند، چون ما و نظام اسلامی مدیون آنها هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در هیچ دوره‌ای مانند این دوره روحانیت عزت نداشته است، خاطرنشان کرد: مردم به روحانیت علاقه‌مند هستند و تنها پایگاهی که می‌توانند درد خود را راحت به آنها بگویند همین روحانیت است.

وی با تأکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری بر روی فرزندان شهدا اظهار کرد: دشمن در تلاش است تا فرهنگ ایثار و شهادت را از بین ببرد ولی وقتی یک جوان در راه امنیت کشور شهید می‌شود جمعیت کثیری برای تشییع او جمع می‌شوند و این نشان می‌دهد که این پروژه دشمن همیشه محکوم به شکست است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه در دیدار با خانواده‌های شهدا به قدری روحیه می‌گیریم که برایمان تأثیرگذار است گفت: امروز همه ما بر سر سفره رنگین این عزیزان نشسته‌ایم و می‌بایست در کنار تشکیل موزه دفاع مقدس بیش از هر چیز به تهیه مستندات در خصوص تصاویر و صدای پدران، مادران، همسران و خانواده‌های شهدا و فرزندان آنان اقدام کنیم.

وی با ابراز ناراحتی از اینکه هیچ صدا و تصویری از میرزا کوچک، آیت‌الله بروجردی و باقی بزرگان به صورت مستند در اختیار نداریم، افزود: با ثبت و ضبط صدا و تصویر خانواده‌های معظم شهدا می‌توان فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل‌های آینده منتقل کرد و این اقدام با توجه به امکاناتی که وجود دارد ضروری است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898732