electra
14 آذر 1401 - 14:03

وزیر جهاد کشاورزی وعده کاشت یک میلیارد نهال را داد

با توجه به اهمیت درخت کاری در صیانت و حفاظت از خاک وزیر جهاد کشاورزی وعده کشت کاشت یک میلیارد نهال را درحالی داد که تا پایان دولت سیزدهم حدود سه سال نیز فرصت وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم  سید جواد ساداتی نژاد امروز  در مراسم روز جهانی خاک  با اشاره به اهمیت صیانت از خاک اظهار داشت: برای تشکیل یک سانتی متر خاک حاصلخیز 700سال زمان نیاز است و در مقیاس زمینی خاک تجدید ناپذیر است و باید در حفاظت از آن دقت بسیاری شود.

وی ادامه داد:اراضی شیبدار بسیاری داریم و با سیلاب هایی نیز در طول سال مواجهیم. بنابراین وظیفه سازمان منابع طبیعی است که اقداماتی را در راستای حفاظت از خاک ، آبخیزداری و آبخوانداری انجام دهد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد:برنامه هفتم توسعه در دست نگارش و تدوین است و باید نگاه ویژه ای به بخش خاک در این برنامه داشته باشیم. در بخش تخصیص اعتبار نیز نگاه دولت مثبت است.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه باید سالانه 10میلیون هکتار آبخیزداری در کشور انجام دهیم، گفت: این اقدامات باعث حفظ منابع خاکی و آبی و کاهش فرسایش خاک خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در بحث صیانت و حفاظت از خاک طرح کاشت یک میلیارد نهال را در دستور کار داریم و تلاش می کنیم با این حرکت جدید اقداماتی در راستای حفاظت از خاک انجام دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بدون صیانت از خاک نمی توانیم به امنیت غذایی برسیم، گفت: باید در راستای حفاظت از خاک از سازمان های مردم نهاد فعال در این بخش حمایت کنیم.

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898200