electra
15 آذر 1401 - 10:29

واکنش تند حیدری به ثبت ورزش زورخانه‌ای به‌نام آذربایجان: بچه بدسرپرست را به پدر و مادر اهل می‌دهند!

دارنده ۶ مدال کشتی جهان و المپیک با انتقاد از مدیران ورزش در رابطه با تلاش آذربایجان برای ثبت ورزش زورخانه‌ای به نام خود گفت: بچه بدسرپرست را به پدر و مادر اهل می‌دهند.

علیرضا حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با انتقاد از بی‌تفاوتی مسئولان ورزش نسبت به ثبت ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی به نام کشور آذربایجان اظهار داشت: واقعیت این است نمی‌خواستند این موضوع را پیگیری کنند و مسائل حاشیه‌ای خیلی برای‌شان اصل است. عده‌ای با موضوعات ملی ما مشکل داشته و دوست دارند از بین برود. ظاهراً قرابت‌شان با یک فرهنگ دیگر است.

وی با بیان اینکه  بچه بدسرپرست را به پدر و مادر اهل می‌دهند، تصریح کرد: کاری هم قرار نبود کسی بکند، فقط سنگ‌اندازی نکنند کافی است. با التماس خیلی چیزها را دنبال می‌کنیم، کلی هزینه می‌کنیم که یک مربی گران قیمت را از کشورهای دیگر بیاوریم و هیچی هم نمی‌شویم اما آقایان با چیزی که در آن توانمندی داریم زاویه دارند و کارشکنی می‌کنند.

رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی که پیش از این از جدا شدن کشتی پهلوانی از فدراسیون کشتی و واگذاری آن به فدراسیون زورخانه‌ای انتقاد کرده بود، ادامه داد: براساس احساس وظیفه‌ام، رفتم و آمدم، هم با وزیر قبلی و هم وزیر فعلی و هم با صالحی‌ امیری نامه‌نگاری کردم، اما احساس کردم برای‌شان مهم نیست. نمی‌گویم کاسه داغ‌تر از آش، که هم کاسه از آن ماست و هم آش؛ اما باید در داخل موضوع تعیین تکلیف می‌شد و در ردیف بودجه، هزینه‌ای را مشخص کنند.

حیدری یادآور شد: کشتی پهلوانی در اختیار کشتی بود و الان آن را زیر نظر ورزش زورخانه‌ای آوردند. تقریباً در فدراسیون زورخانه‌ای امکاناتی در این رابطه نداشتیم که کشتی پهلوانی را به آنها دادند. اگر قرار بود بدهند باید امکانات هم می‌دادند و در مقابل کار هم می‌خواستند ولی ما در سطح حرکت می‌کنیم و کار محتوایی نمی‌کنیم. بیشتر کارمان شعار است و جلسات و جشن‌های ما محتوا ندارد و بیشتر جنبه تبلیغات دارد. این همه کار را دنبال کرده و با آنها صحبت کردم و خواستم که موضوع را جدی دنبال کنند اما هیج کدام ترتیب اثر ندادند. طبیعی بود این اتفاق بیفتد آن هم وقتی ما کاری نمی‌کنیم.

قهرمان پیشین کشتی جهان با اشاره به اینکه کار کشتی پهلوانی را در سطح جهانی پیگیری می‌کند، گفت: پیگیری می‌کنم و خیلی دوست داشتم با همراهی گروه داخلی که وزارتخانه است، باشد ولی آقایان خیلی رغبتی به این کار ندارند، کار نکردند و مسائل را جدی نمی‌گیرند در حالی که ما در مدیریت ورزش کاری غیر از ورزش نداریم که آن را جدی نگیریم. باید روی ورزش کشور و ایران‌مان ملی‌گراتر باشیم و افرادی از این جنس اینجا مسئولیت قبول کنند که پاسخگو باشند. اینطور نباشد که صرفاً از میز محافظت کنند، اگر اینطور باشد ورزش را از این بدتر می‌شود.

دارنده مدال برنز المپیک 2024 آتن عنوان کرد: شاید معدود بودند کسانی که در جهت ورزش تلاش کردند و همین حداقل‌ها هم حاصل کار آنهاست. متولی ورزش ما این افراد نباید باشند و اگر هستند باید متوجه باشند روی چه صندلی‌ای نشسته و بدانند این میز و صندلی ابدی نیست. بهتر است در جهت ورزش و اسم ایران حرکت کنیم که متأسفانه ما دچار حاشیه هستیم، اصلاً انگار ورزش برای کسانی که در این فضا هستند، اولویت نیست، خوب است یک نفر جسارت داشته باشد و این را بگوید که همه تکلیف خود را بدانند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899192